Błyskawiczny rozwój branży IT powoduje nie tylko systematyczne podnoszenie jakości produktów, ale poszerza wciąż zakres i jakość usług tej dziedziny przedsiębiorczości. Większość przedsiębiorców, zaczynając swoją działalność, musi podjąć niezwykle ważną dla swojej firmy decyzję – wyboru usług IT, zaczynając od stopnia podstawowego, czyli hostingu. W tej chwili nie ma żadnego problemu ze znalezieniem miejsca dla swojej firmy na serwerze współdzielonym czy wytypowanie serwera dedykowanego lub prywatnego. Kryterium wyboru dla lokowania platformy przeniosło się już dawno do obszaru usług około biznesowych i tam podlega wyzwaniom i konkurencyjności.
Serwery z administratorem, czyli sposób na komfort pracy
Każdy odpowiedzialny przedsiębiorca zdaje sobie doskonale sprawę, jak ogromne znaczenie dla prowadzonego przedsiębiorstwa ma bezpieczeństwo sieci i sprawność wszystkich procesów odbywających się w internecie. Współczesne przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość, większość funkcji biznesowych i około biznesowych przenosi do internetu. A to oznacza, że bezpieczeństwo i bezusterkowość pracy w sieci jest jednym z gwarantów powodzenia firmy.
To dlatego poszukując usługi hostingowej dla swojej firmy zawsze należy sprawdzić czy dostawca usługi gwarantuje również sprawne administrowanie hostingiem. Usterki, zawieszenia, a nawet dłuższe przerwy w dostawie internetu zawsze się zdarzają, ale mobilny, sprawny administrator hostingu potrafi szybko je usunąć, tak by przedsiębiorca nie ponosił z tego tytułu nadmiernych strat.
Administrator serwera to kluczowy pracownik firmy hostingowej
Zapobiegliwy przedsiębiorca podejmie współpracę z takim dostawcą hostingu, który zapewni mu całodobową jeśli trzeba lub całodniową opiekę administracyjną. Administrator dostawcy usługi IT niezbędny jest przedsiębiorcy na dwóch poziomach. Jednym z nich to nadzór i serwis samego serwera, natomiast drugim, niezwykle istotnym to opieka na prawidłowym działaniem urządzeń IT w samych przedsiębiorstwie oraz stałe szkolenie i opieka na działaniami pracowników firmy w zakresie IT. Tylko wtedy przedsiębiorca nie będzie się obawiał przestojów czy błędów samych pracowników, mogących wpływać na zaburzenie działania poszczególnych procesów w firmie.
Administracja serwerem, od czasu wprowadzenia przepisów RODO, nabrała jeszcze nowego, dodatkowego wymiaru. Bezpieczeństwo danych to podstawowy obowiązek przedsiębiorcy, ale też jego żywotny interes, chroniący przed nieuczciwą konkurencją. Nowe przepisy, wprowadzając odpowiedzialność za wyciek danych, zmieniły kryteria wyboru produktu i usługi.