Nie jest żadną tajemnicą, że we współczesnym świecie bez posiadania własnej strony internetowej raczej ciężko jest osiągnąć jakiekolwiek cele. Dotyczy to zresztą wielu dziedzin, lecz najwięcej mogą na ten temat powiedzieć przedsiębiorcy. Zresztą dotyczy to nie tylko tych handlujących w sieci, gdyż wizytówka internetowa sprawdzi się w każdej branży.

W ten sposób zyskujemy bowiem przysłowiowe okno na świat pozwalające zaprezentować swoje produkty i usługi. Jednym słowem opłaca się mieć własną stronę www, bo jest to najtańsza i najefektywniejsza forma reklamy. Po tym wstępie jasne dla każdego jest, że wizytówka internetowa to w zasadzie mus i tym samym najlepiej od razu powinniśmy przystąpić do jej tworzenia. Zatem od czego powinniśmy zacząć, jeżeli planujemy stworzenie profesjonalnej strony internetowej?

Najczęściej powierzamy to zadanie komuś, kto dobrze się na tym zna. Jednak sama konstrukcji strony to początek, gdyż konieczne jest również miejsce, w jakim będzie ona przechowywana. Tym elementem, bez jakiego się nie obejdziemy, jest oczywiście hosting www. Warto więc zainteresować się tym, co oferuje dana firma hostingowa, na co możemy liczyć za daną cenę. Z pewnością najgorszym wyborem jest darmowy hosting, który jednak wciąż możemy znaleźć wśród wielu ofert.

To dobra opcja w przypadku chęci przetestowania tego, co ma nam do zaoferowania dana firma, ale na co dzień, w ramach profesjonalnej strony internetowej jest to rozwiązanie najgorszego typu i wcale nie przysparzające nam oszczędności.

Profesjonalny hosting www będzie nas kosztował nawet kilkaset złotych, ale to wydatek, na którym nie warto oszczędzać, choć zwracajmy również uwagę na to, aby nie przepłacić.

W pierwszej kolejności powinien nas interesować uptime czy procentowo określony czas bezawaryjnego działania serwera. Przedsiębiorstwa trudniące się profesjonalnym dostarczaniem hostingu bardzo często w swojej umowie deklaruję uptime na poziomie 99%, co oznacza, że podczas długiego czasu użytkowania, strona powinna w 99% funkcjonować prawidłowo. Jeśli jednak tak nie jest, większość z firm oferuje nam zwrot pieniędzy.

Dalej zastanowimy się nad tym, ile potrzebujemy przestrzeni dyskowej. Czy wystarczające będzie 200 MB niezbędne dla przeciętnej strony, czy biorąc pod uwagę to jak bardzo chcemy na niej namieszać przyda nam się na przykład kilka GB.

Ważny jest również transfer, czyli ilość danych, jaką będą pobierać nasi Internauci. I tutaj zwykle nie przekracza ona 20 GB na miesiąc, jednak coraz więcej osób decyduje się na bezpieczną granicę 40 GB, która daje dużo większą swobodę.

Zawierając umowę, zainteresujmy się tym, czy po przekroczeniu tego limitu uzyskamy blokadę, czy dalej będziemy narażeni na przekroczenie transferu, co wiąże się z karami finansowymi. I choć jest to praktyka nieuczciwa, to jednak można wciąż się z nią spotkać. Do wyboru mamy co najmniej kilka firm hostingowych.

Stąd zapoznawajmy się szczegółowo z dostępnymi ofertami, aby zyskać usługę dopasowaną jak najlepiej do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie można również bagatelizować swojego doświadczenia w tej materii. Na koniec nie pozostaje już tylko życzyć wszystkim zainteresowanym, aby ich hosting www dobrze im służył.